Baranseli Finans
ENG   TUR   RUS

Varlık Yönetimi

Varlık Yönetimi ve yatırım danışmanlığı hizmetimiz müşterilerimizin menkul ve gayrimenkul sermaye ve fonlarının daha verimli kullanılması ve enflasyon, kur riski gibi risklerden korunması amaçlıdır.

Sermaye ve fonların korunması ve artırılması için en genel yöntem finansal piyasalarda hisse senedi, tahvil, emtia, döviz ve vadeli işlemler gibi araçlara yatırım yapılmasıdır. Bununla beraber birçok varlık sahibi bu kavramlara yabancı olduğundan gayrimenkul gibi taşınmaz yatırımları tercih eder. Oysa gayrimenkul gibi taşınmaz yatırım araçları birçok durumda enflasyon ve kur risklerine karşı yatırımcının sermaye ve fonlarını koruyamazlar.

Mevduat sertifikaları ve REPO’lar düşük riskli ve düşük gelirli yatırım araçlarıdır.

Hisseleri borsalarda işlem gören firmaların hisse senetleri ise potansiyel olarak daha fazla getiri sağlayabilirler ancak risk oranları da yüksektir. Hisse senetlerine yatırım yapan yatırımcılar bu senetlerin değerlerinin artacağını düşündükleri ve firmaların dağıtacağı temettüler için bu yatırımları gerçekleştirirler.

Tahvil ve bonolar firmaların ve devletlerin sermayelerini artırmak amacıyla ihraç ettikleri önceden belirlenmiş vadeleri olan borç entrumanlarıdır. Bu kurumlar düzenli kupon ödemeleri de yaparak borçlarını geri öderler. Tahvil ve bonolar hisse senetlerinden daha düşük oranda risk ve getiri sahibidirler.

Döviz işlemleri ve türev yatırım araçları profesyonel yatırımcıların yatırım yapabilecekleri araçlardır. Bu yatırım araçları yüksek getiri sağlarken, yüksek risk oranına da sahiptirler.

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda onların nakit akışları ve ihtiyaç duydukları likiditeye göre varlık yönetimi ve yatırım stratejilerini yapılandırıyoruz.

Alışılagelmiş yatırım araçları dışında kendi ürünümüz olan teminatlandırılmış ve tarafımızca yönetilen yatırım fonlarını da müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu fonlar reel iş projelerinin, gayrimenkul projelerinin ve dış ticaret operasyonlarının finansmanı için kurulan ve tarafımızca yönetilen teminatlandırılmış fonlardır.

İş projesi fonları bizim kontrolümüz altında olan müşteri işletmelerinin gelişiminde kullanılan özel yerleşim yatırımı (Private Placement Investments) fonlarıdır. Bu fonların yatırımında sözkonusu işletmenin yönetiminde, istihbarat ve pazar araştırmalarında, proje yönetiminde, muhasebe ve finansal denetiminde ve elbette üçüncü şahıs ve kurumlarla olan ilişkilerinin takibinde firmamız görev üstlenmektedir. İş projesi fonları uzun vadeli özel yerleşim yatırım fonları olup, yatırımcısına yıllık %15’e civarında getiri sağlarlar.

Lütfen özel yerleşim yatırımı ihtiyacı duyan iş projeleri hakkında bilgi almak için talepte bulununuz

Gayrimenkul proje fonları yüksek ivme ile gelişen Türkiye ve Rusya’da tanınmış firmalar tarafından geliştirilen gayrimenkul projelerine yapılan özel yerleşim yatırımı (Private Placement Investment) fonlarıdır. Bu projelerde şirketimiz proje yönetimi, muhasebe ve finansal denetim, pazarlama ilişkileri konularında görev üstlenmektedir. Gayrimenkul proje yatırım fonları orta ve uzun vadeli fonlar olup, yatırımcısına iş bitiminde %30 civarında getiri sağlarlar.

 

Lütfen özel yerleşim yatırımı ihtiyacı duyan gayrimenkul projeleri hakkında bilgi almak için talepte bulununuz.

Dış ticaret fonları bayi ağını kurduğumuz üretici firmaların Birleşik Krallık, Türkiye ve Rusya’daki bayileriyle olan satış sözleşmelerinin finansmanı için kurulan özel yerleşim yatırımı (Private Placement Investment) fonlarıdır. Şirketimiz sözkonusu dış ticaret operasyonlarının, üretimden son kullanıcıya satışına kadar hemen her etabında görev üstlenmektedir. Dış ticaret fonları kısa vadeli özel yerleşim yatırımı (Private Placement Investment) fonları olup, yıllık %30, üç aylık %7,5 civarında getiri sağlarlar.

 

Lütfen özel yerleşim yatırımı ihtiyacı duyan dış ticaret fonları hakkında bilgi almak için talepte bulununuz.

 

 

Nasıl Çalışıyoruz

  • Müşterimizden sipariş alıyoruz
  • Yatırım hedeflerini ve iş bitirmemizi tanımlıyoruz
  • Müşterimizin yatırım olanaklarının finansal analizini yapıyoruz
  • Varlık tahsisini gerçekleştiriyoruz
  • Müşterimizin özel portföyünü oluşturuyoruz
  • Kurulan porföyün sistem testini ve analizlerini yapıyoruz
  • Porföyün gözden geçirilmesini ve gerekirse yeniden yapılandırılmasını gerçekleştiriyoruz